O nás

Než naše firma CALAMANUS našla svou pravou vášeň v ruční výrobě originálních luxusních per, prošla si dlouhou cestu v podobě sbírání zkušeností se zpracováním dřeva a hledáním toho pravého designu,ve kterém by se odrážela všechna tvrdá práce, kterou do výroby vkládáme. V současné době naše pera patří mezi špičku na trhu, protože 90% našich per je svým zpracováním, kvalitou a trvanlivostí na úplně jiné úrovni, než u jiných výrobců.

Naším prvním krokem byla výroba nábytku, designových výrobků a solitérů ze dřeva. Získali jsme tak mnoho cenných vědomostí o práci se dřevem a díky tomu, že jsme měli volnou ruku, mohli jsme při zpracování dřeva popustit uzdu fantazii a různě experimentovat. Ustálili jsme si tak časem osvědčené postupy, které využíváme dodnes.

Zásadním objevem pro nás byla stabilizace kořenicových dřev pryskyřicí. Získali jsme tak mnohem větší pevnost materiálu a především to pro nás znamenalo první kontakt s výrobou per, přestože v této fázi jen pro naše nejbližší a známé. Nejprve se samozřejmě jednalo o jednoduché modely kuličkových per, postupem času a s novými zkušenostmi jsme se však pustili i do složitějších modelů plnicích inkoustových per.

Během let jsme začali vyrábět čím dál více propracované kousky, do kterých jsme vždy vložili část sebe. Při výrobě jsme obměňovali kovové prvky, zkusili jsme si i výrobu různých velikostí per, hledali jsme alternativy mechanismu otevírání a pokoušeli se vymyslet další drobné změny a vylepšení, které by naši zákazníci ocenili.