Výroba per

Složitá výroba začíná už samotným nákupem dřeva a kořenic, které pečlivě vybíráme. Důležitá je pro nás co nejvýraznější struktura a kresba, protože to všechno se nakonec promítne ve finálním výrobku. Velkou část materiálu tedy nakupujeme na aukcích nebo dovážíme ze zahraničí. Když seženeme vyhovující kousky, následuje rozřezání na menší hranoly. V 90% případů musíme dřevo stabilizovat v pryskyřicové lázni v podtlakové nádobě. Dojde tak k vyplnění a zpevnění dřeva, které je tak mnohem lépe připraveno pro další opracování.

Pokud chceme, aby mělo pero na konci odlišný efekt, stabilizujeme dřevo barevnou pryskyřicí. Dalším krokem je dopékání při teplotě asi 80 °C, při němž dojde k vytvrdnutí pryskyřice ve dřevě a následným rozřezáním a soustružením do potřebného tvaru a velikosti. Po nanesení přibližně 4 vrstev laku a provedením mezibroušení je kresba dřeva zvýrazněna a povrch dostatečně chráněn, abys snesl následné používání (malé procento per je místo lakování napuštěno olejem). Po vyleštění je pero finálně sesazeno a připraveno k používání.

Díky tomuto složitému procesu a pečlivému dodržování všech kroků na konci vznikne produkt skutečně plnohodnotný a trvanlivý. U nás neděláme žádné kompromisy a chceme zákazníkům doručit pouze to nejlepší, ať už se jedná o plnicí pera, kuličková pera, dárkové krabičky, ve kterých jsou dodávány, nebo gravírování, jež je často zdobí.

Svou nabídku jsme rozšířili i o pera z barevných pryskyřic. Tímto způsobem vyrábíme i tzv. hybridní pera, kde využíváme buď kombinaci dřeva či kovových prvků s pryskyřicí. Po menších experimentech s designem per jsme si oblíbili i několik dalších kombinací. Zaléváme tedy do pryskyřice drcenou perleť, kávová zrna, nebo třeba australské šišky. Fantazii se totiž podle nás meze nekladou a věříme že, elegantní design našich per dokáže vykouzlit i neočekávané kombinace. Přes všechny různé výrobní a designové experimenty a přes naši touhu rozšířit výrobu o pera kovová, zůstávají stále srdcem naší výroby dřevěná pera. Většinou si pro jejich zhotovení vybíráme vzácné kořenice a exotické dřeviny, protože právě ty nejvíce vynikají výraznou kresbou a zabarvením a každé pero se tak stává ohromujícím originálem, na který jsme patřičně hrdí. Od kousku dřeva a kovu je to totiž k luxusnímu peru ještě dlouhá cesta.

Do ruční výroby našich produktů vkládáme spoustu energie, času a také kousek srdce, proto nás vždy potěší, když se rozhodnete sebe nebo někoho jiného obdarovat perem z naší nabídky. Jde totiž o dar, který skutečně vydrží a ten, kdo jej dostane, na Vás může díky tomu vzpomínat prakticky celý život. Stejně jako my s láskou vzpomínáme na každé pero, které odešleme svým spokojeným zákazníkům.